Vážení voliči sdružení nezávislých kandidátů NEFRK, ještě jednou Vám chceme upřímně poděkovat za Vaši účast ve volbách, ale především za Váš hlas pro kandidáty našeho sdružení NEFRK.
Dosáhli jsme výborného volebního výsledku, Vaše podpora a důvěra nás v celkovém hodnocení zařadila na  2. místo v pořadí nejúspěšnějších stran a sdružení ve Frenštátě. Získali jsme 4 mandáty do zastupitelstva města.

S tímto dosti silným mandátem jsme vstoupili do koaličních vyjednávání. Abychom ale mohli uskutečnit změnu ve vedení města, tedy to, co od nás naši voliči očekávali a dávali jasně najevo při našich osobních setkáních, bylo nutné spojit všechny ostatní subjekty. Jak se dalo očekávat spojení Naše Beskydy (5) + ČSSD (3) + KDU-ČSL (2) si ihned vyhodnotilo, že spolupráce, trvající už dvě volební období, jim vyhovuje a mohla by pokračovat. Pro většinovou koalici však potřebovali alespoň ještě jeden mandát.

Jazýčkem na vahách, který vše rozhodne, se stalo SNK-FREN se svým lídrem panem Leo Bartošem. Vězte, že jsme skutečně jednali usilovně a intenzívně, opakovaně a velmi dlouze. Naše záměry a cíle, jak chceme město vést a rozvíjet, však pana Bartoše zřejmě nepřesvědčily. Pan Bartoš si vyhradil právo, že pouze on jediný smí podávat informace za jejich sdružení. Své rozhodnutí při našich voláních však zastíral. Pouze ze zákulisních zdrojů jsme se dozvídali, že se rozhodl pro podporu stávající trojkoaliace. Ani do dnešního dne pan Bartoš, ani nikdo z jejich koaličního seskupení nenašel tolik odvahy a slušnosti, aby někomu z našeho sdružení NERK, či ostatních stran a sdružení zavolal a sdělil výsledek. Už jen proto, aby se zabránilo zbytečným dohadům, dezinformacím, spekulacím a fámám, které po městě kolují.
Musíme proto vydržet do čtvrtku 6. listopadu 2014, kdy se v 15.00 hod. na MěÚ ve Frenštátě p. R. uskuteční první slavnostní zasedání nového zastupitelstvo města a kdy se dozvíme, jak vlastně staronová koalice volebních stran vypadá.

I když se nám nepodařilo prosadit novou koalici, myslím si, že se za výsledek voleb nemusíme stydět. Naše voliče jsme nezradili. Dopadlo to ale jinak, než jsme usilovali. Chybělo opravdu málo. Věřím, že naši voliči a příznivci se od nás neodvrátí a nebudou nic vzdávat. Tak jako to nevzdáme ani my.

Jako zastupitelé se i tak budeme snažit prosazovat a podporovat to, co je pro Frenštát potřebné, nezbytné, žádoucí a dobré.

Chceme Vás přesvědčit, že naše odhodlání a cíle jsou trvalé a pevné a získat i ty voliče, kteří tentokrát k volbám nešli a zůstali sedět doma. Společně to přece dokážeme. Opravdu to jde.

Za NEFRK Ing. Čestmír Mikeska